Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz adwentowy

   Pracę nad kalendarzem  rozpoczęłam we wrześniu i mimo  nieustających obaw udało mi się zdążyć przed grudniem. Pamiętam jak zaczęłam tracić zapał do dziergania.  Wpadłam wtedy na pomysł, aby czas przy nim spędzony umilić sobie oglądając "50 twarzy Greya". I przyznam że czasu sobie nie umiliłam, a moje odczucia dotyczące filmu nie należą do grupy pozytywnych.  Film jest wybitnie fatalny. Mimo że było to moje drugie podejście, to wolałabym pozostać przy pierwszej próbie,  kiedy po 19 minutach zrezygnowałam i przynajmniej wyrobiłam sobie jedynie złe, a nie bardzo złe zdanie. "50 twarzy Greya" ląduje na liście zakazanych.
   Równie złe zdanie mam o ekranizacji "Płatków na wietrze". Spłycenie wątków, pominięcie ważnych zwrotów akcji  i słaba gra aktorska to krótka i wystarczająca charakterystyka tego filmu.  Mam nadzieje ze nikt nie będzie w tak słaby sposób ekranizował dalszych części sagi. Ja natomiast zdecydowanie pozostanę przy lekturze książki.
   Przeniesienie "Płatków na wietrze" V. C. Andrews na  ekran  zaskoczyło mnie, ale nie miało to nic wspólnego z miłą niespodzianką.  Właściwie zaskoczył mnie tylko i wyłącznie fakt ekranizacji. Film ten na przeciwników całej sagi rozpoczynającej się od "Kwiatów na poddaszu"podziała jak benzyna dolana do ognia.
   Odbiegłam znacznie od tematu kalendarza, ale tak naprawdę wszystko w tym temacie zostało już napisane. Dlatego odsyłam do wcześniejszych wpisów. Nadal do końca nie wiem jak będzie wyglądała moja adwentowa konstrukcja. Przyznam się, że liczę na błyskotliwe samorozwiązanie się sprawy.

1. Wstęp do kalendarza adwentowego
2. Część I - Postępy przy kalendarzy adwentowym
3. Część II - Postępy przy kalendarzy adwentowym

4.Część III - Postępy przy kalendarzy adwentowym  W międzyczasie zagłębiłam się w lekturę książki "Perfekcyjne święta" autorsta Anthea Turner. Znajdują się w niej głównie przepisy. Moja uwagę przykuły jednak dekoracje, a szczególnie nietypowe zastosowanie akcesoriów dostępnych w kuchni. Mam nadzieje, że niektóre z nich uda mi się przemycić do mojego domu. Mam na myśli głównie blaszane foremki do ciastek, które mogą zawisnąć na choince oraz pudełka po zapałkach imitujące mini prezenty.  Zainteresowała mnie też styropianowa kula ozdobiona gałązkami, która świetnie wygląda jako centralna dekoracja stołu oraz suszone owoce ozdabiające prezenty.

Odkrywam woreczki
Komentarze

 1. No no! Wyszły pięknie! :) Widać, że włożyłaś w nie mnóstwo czasu i pracy.
  Dobrze, że się nie poddałaś! Były warte trudu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To się napracowałaś! Efekt super :) Jesteś bardzo wytrwała.
  Pozdrawiam ciepło, Marta

  OdpowiedzUsuń
 3. Oh, jaki wspaniały kalendarz adwentowy! Cudne te woreczki wydziergałaś pomimo niezbyt motywujących umilaczy czasu - oglądając filmy które nie przypadły Ci do gustu - to woreczki wyszływspaniale. Bardzo dziękuję że zechciałaś podzielić się z nami swoim kalendarzem adwentowym.
  Życzę miłego odliczania dni do Świąt. Pozdrawiam serdecznie - Magdalena.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…