Przejdź do głównej zawartości

Metamorfoza pufy   Jest to jedna z szybszych metamorfoz jakie zdążyłam do tej pory przeprowadzić. Wszystko z powodu materiałów, które brałam pod uwagę jako potencjalnych elementów składowych. Zamiast dziergać pokrowce na pufy postanowiłam wykorzystać dostępne już fragmenty. A jak to się zaczęło?
  Stworzyłam kiedyś pokrowiec na fotel, który służył mi przez kilka miesięcy, a jego żywot zakończył się kiedy zalałam go moim ulubionym gorącym napojem. Przyczyną była oczywiście moja nieuwaga i potrącenie pełnego kubka świeżo przygotowanej kawy. Próbowałam jeszcze złapać chwiejący się kubek, ale efekt był jeszcze gorszy od zamierzonego, ponieważ przewrócił się on momentalnie. Ucierpiała klawiatura, która jeszcze przez jedynie dwie godziny sprawnie działała oraz mój pokrowiec na fotel.


  Kremowy pokrowiec i kawa to idealne połączenie, a najważniejsza w usuwaniu plan jest szybkość. Wiec na przekór nie zaprałam plam i dopiero po kilku dniach wrzuciłam pokrowce do pralki. Mocno się zdziwiłam, kiedy plamy zniknęły, ale postanowiłam, że pokrowce muszą  znaleźć się jak najdalej od kawy. Tym sposobem stały się wiekami pudełek na włóczki.
  Ponieważ pudelka wylądowały na strychu, żal mi było moich włóczkowych warkoczy. Dlatego wpadłam na pomysł stworzenia pokrowców na pufy. Musiałam jedynie dorobić fragmenty boków, ponieważ wymiarowo pokrowce były za małe. Mówią, że piorun nie trafia dwa razy w to samo drzewo. Zaledwie kilka godzin po tym jak zrobiłam pierwszy pokrowiec wylałam na niego wino. Sytuacja wyglądała bardzo podobnie jak z kawą. Chcąc ochronić pufę bez pokrowca przed zalaniem starałam się zatrzymać strumień wina, ale efekt był gorszy ponieważ zalałam biały pokrowiec. Akcja ratownicza była opóźniona również  z tego powodu, że stałam tyłem do stołu, a zanim zorientowałam się, że dźwięk przewracanego szkła nie wróży nic dobrego płyn zdarzył się rozprzestrzenić. A dlaczego potrąciłam stolik? Pracowałam właśnie nad kalendarzem adwentowym i schylałam się po wstążkę, która mi spadła. 
  Z tą plamą nie mogłam czekać. Nastąpiła natychmiastowa akcja zapierania i niby śladu nie ma, ale gdzie mam teraz siadać, żeby nic nie zalać?


Komentarze

 1. Fajny pomysł.Ja zawsze świeże plamy posypuję solą i świetnie się spierają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy następnym razem coś wyleje sól będzie pod ręką.

   Usuń
 2. Na takim fajnym pufku żal by mi było siadać ;) a już na pewno nie pozwalałabym siadać w jeansach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten materiał już tyle przeszedł, że nie wiem czy może go spotkać coś gorszego.

   Usuń
 3. Na pufie warkocze prezentują się super

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…