Przejdź do głównej zawartości

Moja przygoda z Pingu

http://www.igimages.co.uk/blogarchive/2011/marchblog.html
  Przygotowania do nowego projektu, którym miała być mała maskotka rozpoczęłam od oglądania bajki "Pingu". Ponieważ zbliżały się urodziny mojego ulubieńca, wiernego fana małego pingwinka, planowałam wierne odtworzenie głównego bohatera. Cóż mistrzem w tworzeniu pluszaków nie jestem, ale mimo wszystko postanowiłam spróbować. W końcu co trudnego mogło być w Pingu?  Przyznam, że tak naprawdę chciałam kupić gotową maskotkę, ale wszędzie królują "Pingwiny z Madagaskaru", a Pingu to taki pingwin inaczej i nie przypomina tych z Madagaskaru. Oglądałam więc bajkę w tajemnicy i tak często, że na sam dźwięk pojawiający się na jej początku melodii rozglądałam się czujnie.
  Projekt nie wydawał się trudny, ale ponieważ postanowiłam zaprojektować go sama do łatwych też nie należał. Zdaję sobie sprawę, że idealne odtworzenie Pingu nie jest w 100 % możliwe, ale chciałam być jak najbliższa pierwowzoru. W punkcie pierwszym musiałam uzupełnić zapasy włóczki. W moich zasobach posiadałam kolory: żółty, czerwony, i biały, a brakowało mi czarnego i pomarańczowego. Zakupiłam więc włóczki Bonbon w brakujących kolorach. Przyznam szczerz, że źle mi się pracuje z Bonbon. Mimo ciekawej ofert kolorystycznej, splot tej włóczki nie do końca mi odpowiada. Już kiedyś pracowałam z tą włóczka i wtedy również z efektu nie byłam do końca zadowolona. Ale wiecie jak to jest. Biegniecie do sklepu i zamiast spokojnie się zastanowić lub odwiedzić inna pasmanterie cieszycie się, że jest kolor o którym marzycie, a co do którego macie obawy, czy będzie dostępny w kolejnym sklepie. I tak uczucie radości po wydawać by się mogło szczęśliwym zakupie zamienia się w rozczarowanie kiedy zaczynacie dziergać.
Źródła zdjęć:
włóczka  Bonbon: http://imged.pl/wloczka-nako-bonbon-ince-jak-kotek-kocurek-721923.html
włóczka Mimoza: http://crochet.pl/2013/01/01/wloczka-mimoza/
włóczka Phildar: http://www.coricamo.pl/set,95274,wloczka-phildar-phil-coton-4.htm
Pingu: http://pingu.wikia.com/wiki/Pingu_(character) i http://www.giantbomb.com/pingu/3005-8517/


  Mam nadzieje, że moja robótka nie dozna jakichś znaczących defektów wizualnych przez mój wybór. Wiem jednak, że nie dam się więcej skusić Bonbon.
   Mój Pingu ma być maskotką siedzącą i wizje jakie nad nim już roztaczam są nie do opisania. Zaopatrzona w niezbędne materiały i pełna optymizmu zabieram się do pracy. Mam nadzieje, że moja maskotka nie będzie znacząco odbiegać od moich wyobrażeń.
 

Komentarze

  1. Pingwinek będzie piękny życzę powodzenia!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Powodzenia i czekam na efekt końcowy:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzymam kciuki �� Bardzo jestem ciekawa, jak Ci wyjdzie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…