Przejdź do głównej zawartości

Poduszka Legia Warszawa  Nadszedł czas na zakończenie kolejnego projektu. Ponieważ zdecydowałam, że w listopadzie będę umieszczała posty codziennie mobilizuje mnie to do szybszego prezentowania efektów pracy. Mam też nadzieje na uprzątniecie wszystkich wersji roboczych wpisów, czyli na wyprzątniecie szafy. W grudniu zapewne zrobię sobie przerwę przynajmniej mam taki zamiar. Wracając jednak do poduszki Legii…


  Po zakończeniu dwóch jej części: charakterystycznego dla klubu Legia Warszawa logo z przodu i liter CWKS LEGIA w odpowiadających barwach z tyłu, postanowiłam dorobić pas łączący w kolorze czarnym. Dzięki temu poduszka zyskała na objętości… aż za bardzo zyskała. Powstał z tego mały grubasek. Ponieważ włóczka to materiał rozciągliwy można zrezygnować z tego elementu. Wadą mojego projektu była podwójna ilość szycia.


Wymiary poduszki:
Ze względu na nieregularny kształt podałam dwa wymiary
Wysokość: 24 -31 cm
Szerokość: 23 - 27 cm
Grubość: 6 cm


 Kiedy planowałam stworzenie poduszki zakładałam, że pozbędę się zapasów zielonej włóczki Kocurek. Mimo, że wykorzystywałam nitkę podwójną włóczki, pozostał mi nadmiar z którego z powodzeniem mogę stworzyć czapkę. I zapewne to uczynię doskonaląc pierwotną wersję. Zastanawiałam się nad rękawiczkami z logiem Legii, ale po pierwsze nie mam tyle włóczki, a po drugie… po drugie właśnie zniknęło, po wpadłam na genialny projekt. Tylko, że teraz brakuje mi włóczki 

  Wciąż staram się doskonalić technikę dodawania i redukowania oczek. Czasem wychodzi mi to lepiej czasem gorzej.  W tej poduszce zależało mi, aby uniknąć wyrabiania oczek z czarnej obwódki przodu. Chciałam też uniknąć charakterystycznych ząbków w momencie gdy zieleń wchodzi na obszar czarnego. Pragnęłam aby czarna obwódka miała płynny kształt. Oczywiście nie udało mi się tego uzyskać na samej górze, ale tego raczej tłumaczyć nie muszę.


  Jeśli chodzi o modyfikacje tyłu to zmieniłam pierwotne położenie napisu CWKS. Jak wiadomo po wypychaniu poduszka się zaokrągliła. Obawiałam się, że pierwotne położenie napisu nie będzie wystarczająco widoczne, ponieważ umieściłam je zdecydowanie za blisko górnej krawędzie. Dlatego też już w trakcie pracy, zdecydowałam o jego obniżeniu. Moje litery maja wysokość  16 oczek a najwięcej rzędów darowałam kolorowi białemu.
Część Pierwsza - Poduszka Legia Warszawa
Cześć Druga - Poduszka Legia WarszawaKomentarze

  1. ....my kibice" L" warszawa mówimy ......Dziękujemy !! !

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…