Przejdź do głównej zawartości

Sukienka w serduszka


 Powstała na drutach z żyłką 2 mm z pojedynczej nitki włóczki niebieskiej i białej. Jak wiadomo ja i druty z żyłką nie pałamy do siebie sympatią. Nadal ciężko mi się do nich przekonać. Po zakończonej pracy moje żyłki są mocno pozaginane.  
  Pracę nad sukienką rozpoczęłam od dolnej części ozdobionej serduszkami. Początkowo nabrałam za mało oczek. Ale czemu tu się dziwić. Próbkę zrobiłam na drutach 2,5 mm, natomiast sukienkę zaczęłam robić na drutach 2 mm. Niby niewielka różnica, ale w konsekwencji musiałam rozpocząć prace jeszcze raz. Nie sprułam pierwszej robótki. Ponieważ miałam już wrobione serduszka, postanowiłam, że fragment poczeka na odpowiedni moment, aby powstała z niego sukienka lub spódniczka.  Istniej też możliwość, że się nie doczeka ;).
  Sukienka powstawała w okrążeniach i jest delikatnie rozszerzona dołem. W całości jest wykończona ściegiem francuskim. Zrezygnowałam tym samym z tradycyjnego ściągacza.
  Serduszkami ozdobiłam też brzegi rękawków. 
Do kompletu powstała opaska ozdobiona serduszkiem. 
Komentarze

 1. Sukieneczka jest prześliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo! Jak dobrze, że już jesteś:) myślałam, że zrezygnowałaś z blogowania...
  Śliczna sukienusia, pięknie ją zrobiłaś!!! Serduszka dodają jej uroku i wdzięku!!!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że z blogowania nie zrezygnuję :)

   Usuń
 3. Śliczna sukieneczka, super sobie poradziłaś. Polub się z drutami na żyłce, bo wychodzą Ci cudowne rzeczy <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna sukieneczka, te serduszka są takie wdzięczne. Ja bardzo lubię druty z żyłką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna , super że jesteś .

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna :))) Choć mnie niezmiennie zachwyca ta różowa z kotkami i serduszkami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczności :) Mała modelka na pewno pięknie w niej wygląda.
  Dobrze, że już jesteś!
  Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
 8. Sukienka jest śliczna, bardzo podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
 9. Urocza sukieneczka :) Prześliczna

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczności :-) Piękna sukienka :-) A z opaską tworzy duet doskonały.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…