wtorek, 31 maja 2016

Poduszka z inicjałem - P jak Patrycja



  Plan powstania tego typu poduszki wykiełkował w mojej głowie około rok temu.  Niestety czas który wtedy pozostał mi do wykonania projektu był zbyt krótki.  Ponieważ jednak pomysł na dobre zadomowił się w mojej głowie powrócił w tym roku.


BRAK PORZĄDKU 

  Radzę rozpoczęcie tego typu projektu od zakupu odpowiedniej poduszki. Czy ja tak zrobiłam? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
 Jak wiadomo poduszka poduszce nierówna o czym i ja się przekonałam. Nie nastąpiło to jednak szybko. Wiedziałam, że planuje powstanie poszewki o wymiarach 40 cm x 40 cm. Bagatelizując pierwszy krok czyli zakupy, dziergałam poszewkę mierząc ją na poduszki dostępne w domu. Okazało się, że mam bardzo mocno wypchane poduszki. Kiedy stworzyłam przód, mimo licznych przymiarek okazało się, że jest on za wąski. Runął w tym momencie plan stworzenia minimalistycznego przodu. Musiałam dorobić fragment. 



A JEDNAK WARKOCZ 

  Nie planowałam żadnych warkoczy, jednak zdawałam sobie sprawę, że dorobienie fragmentu dżersejem będzie wyglądać jak sztukowanie. Wybór padł wiec na warkocz, który doszyłam z prawej strony. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że zadziałało to na korzyści poszewki. Ponieważ wybrałam wzór litery mocno pochylonej  P nie wyglądało na wyśrodkowane, jednak dorobienie warkocza przesunęło je w dobrą stronę. 



JAK DŁUGO SIĘ ZASTANAWIAM

 Dumałam nad tyłem. Planowałam wrobienie chmurek, później napisów. Ale wciąż czułam, że to jeszcze nie to. Chciałam aby tył nie dominował nad przodem i tym sposobem zdałam się na prosty wzór złożony z prostokątów oczek prawych i lewych.




KUPIŁAM PODUSZKĘ

Dopiero kiedy przód i tył były gotowe oraz zszyte na trzech brzegach wybrałam się na zakupy. Okazało się, że mogłam zrezygnować z dorabiania warkocza, ponieważ zakupione poduszki były mniej wypchane niż moje, nie zamierzałam jednak już nic pruć. Tym bardziej, że warkocz wpłynął na korzyść literki.

NAMIAR NA WZÓR

Wzór, który zastosowałam jest przeznaczony do haftu krzyżykowego, jednak nie dodawałam żadnych rzędów do wzoru, jak robię to w podobnych przypadkach, ponieważ pochylenie litery skutecznie zgubiło różnicę pomiędzy oczkami i krzyżykami. 




7 komentarzy:

 1. "Elegancja - Francja" !!! W dobrym guście i niepowtarzalnym efektem !

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo sympatyczny projekt :) A warkocz tylko dodaje uroku :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna poduszka.Oryginalny wzór. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skromna a jaka piękna:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna podusia :) Bardzo subtelna.

  OdpowiedzUsuń