Przejdź do głównej zawartości

Aniołki Ponieważ  dawno nie było u mnie projektów z aniołkami czas to nadrobić. Udzielę kilku wskazówek jak zabrać się za tego typu małe projekty. ZAPASY

  Ponieważ nie potrzebujemy dużej ilości włóczki najlepiej skorzystać z zapasów.  Właśnie w takim momencie zaczynamy żałować momentów, kiedy pozbywaliśmy się końcówek motków zakładając, że mała ilość włóczki jest niewystarczająca do naszych DUŻYCH  projektów. A tu proszę zaskoczył nas mały projekt. Nic już na to nie poradzimy. Skoro pozbyliśmy się włóczki to już jej nie odzyskamy, ale niech to będzie nauczką na przyszłość.HISTORIA

  Swojego pierwszego aniołka zrobiłam według wzoru zamieszczonego na stronie www.lucybug.org. Jeśli chcecie wykonać takiego aniołka odsyłam TUTAJ. Z tego opisu wykonałam skrzydła moich dzisiejszych aniołków. Ale od początku...

MATERIAŁY

  Do stworzenia aniołków wykorzystałam włóczki w kolorach białym, różowym i brązowym, druty 3 mm, szydełko 4 mm (innego nie mam ), wypełnienie do maskotek oraz drewniane koraliki.
  Rozpoczęłam od wykonania białej podstawy i korpusu w kształcie stożka. W miejscu gdzie rozpoczęłam tworzenie głowy dodawałam oczka, a na czubku redukowałam. Prace wykonywałam w okrążeniach, aby uniknąć szycia. Całość wypchałam wypełnieniem do maskotek. Kiedy miałam już gotowy podstawowy element zaczęła się prawdziwa zabawa. SUKIENKA

  Wykorzystałam dwa kolory włóczki (biała i różowa), koraliki i satynową wstążkę. Zabrałam się za wykonanie dołu sukienki wplatając jasne koraliki. Chciałam, aby spódnica była obszerna, a kiedy doszłam do pasa zredukowałam oczka, aby zwęzić obwód. W tym momencie odłożyłam oczka i zabrałam się za rękawki. Kiedy osiągnęłam preferowana długość dołączyłam oczka rękawków w odpowiednich miejscach do dołu sukienki i dalej postępowałam jak w przypadku sukienki reglanowej. Tym razem wykorzystałam druty proste, a sukienkę zszyłam z tyłu. Elementem dekoracyjnym jest różowa, satynowa wstążka.

DŁONIE i SKRZYDEŁKA

 O skrzydełkach wspomniałam już wcześniej, natomiast dłonie zostały stworzone za pomocą szydełka.WŁOSY

 Ach tu można zaszaleć. Ja zdecydowałam się na długi warkocz, który oplótł całą głowę. Najpierw wyszyłam włosy brązową włóczką, a osobno zrobiłam warkocz, który przyszyłam do głowy. Planowałam zrobić warkocz na drutach, ale wychodził on zdecydowanie za duży.


  

PROJEKTY Z ANIOŁKAMI

1. Aniołek na pożegnanie zimy (KLIK)
2. Meksykański macho (KLIK)
3. Ognisty aniołek (KLIK)
4. Boże Narodzenie (KLIK)


"Śniadanie u Tiffaniego" ( ang. Breakfast at Tiffany) 1961, reż. Blake Edwarda

Źródło: Kadry z filmu
  W zakładce "Motyw robótek" zamieszczam m.in. filmy w których odnalazłam motyw robótek. Tym razem padło na "Śniadanie u Tiffaniego". Historia przedstawiona w filmie nie zachwyciła mnie. Wydaje mi się, że miałam zbyt duże oczekiwania. Przez film przebrnęłam z trudem i wiem, że więcej do niego nie wrócę. Być może książka jest lepsza. Czas pokaże czy po nią sięgnę.

Komentarze

 1. Piękne aniołkowe dziewczyny :)))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniołki przepiękne !!! Film widziałam i mi osobiście bardzo się podobał, fajnie mi się przy nim odpoczywało :) Pozdrowienia !

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniołki są urocze. Gratulują pomysłu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem oczarowana, jak znajdę więcej czasu wrócę tu !!! Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego weekendu <3!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Te Twoje aniołki podobają mi się najbardziej :-) Są doskonałe!
  Powiem więcej... zakochałam się w nich... mam nadzieję wydziergać podobnego dla siebie :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie zrobiłam aniołka na drutach, a po Twoich opisach mam ochotę:)))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…