poniedziałek, 27 czerwca 2016

Chciałam tylko spróbować czyli jak powstawały exploding boxes
 Zawsze podziwiałam kartki w kształcie pudełka, ale stwierdziłam, że nie jest to dziedzina w której się sprawdzę. Mimo wszystko nadszedł dzień, kiedy postanowiłam spróbować swoich sił. Na początek mojej przygody postanowiłam wykorzystać materiały dostępne w moim schowku.  I tak zgromadziłam duży blok techniczny z kolorowymi kartkami, koraliki, klej i pudełko po chusteczkach higienicznych. Czy to mogło się udać?
POTRZEBNE MATERIAŁY:

- duży kolorowy blok techniczny ( na każde pudełko zużyłam po 3 kartki),
- dwie białe kartki bloku technicznego (wybrałam mały blok, a kartki przeznaczyłam na wieczka),
- ołówek,
- nożyczki,
- linijka,
- dekoracyjne, tekturowe pudełko po chusteczkach higienicznych,
- klej szkolny,
- klej na gorąco,
- koraliki,
- piankowe naklejki (dostępne w KIK),


PIERWSZA KARTKA 

  Ponieważ wykonywałam dwa pudełka podzieliłam kartki bloku technicznego tak aby pasowały do siebie kolorystycznie (na każde pudełko przypadają trzy kartki). Po dokonaniu pomiarów papieru podzieliłam cały obszar na 9 kwadratów o wymiarach 9,8 cm x 9,8 cm, a zbędny fragment odcięłam. 

BAZA EXPLODING BOXES
(9 kwadratów, linie zaginamy))
Kartka w kształcie pudełka
ZAGINANIE LINII 

  Aby ładnie zagiąć papier przeciągnęłam nożyczkami każdą z narysowanych linii (w celu ułatwienia pracy przykładałam do każdej z linii linijkę). Dzięki temu uzyskiwałam płytkie rowki umożliwiające zaginanie. Następnie papier złożyłam wzdłuż rowków (wewnętrzna cześć pudełka) i przeciągnęłam linijką aby uzyskać równe krawędzie na zewnątrz pudełka.

SERDUSZKA

Z czterech z pól chciałam stworzyć serduszka. W tym celu narysowałam jego kształt na jednym z pól, a zbędny papier starannie odcięłam i wykorzystałam jako szablon do pozostałych kwadratów. Kiedy wycięłam już wszystkie serduszka, zagięłam papier wzdłuż przerywanych linii tak, aby po złożeniu serduszko chowało się do środka. Wszystkie czynności powtórzyłam przy pierwszej kartce drugiego pudełka.

Kartka w kształcie pudełka

 DRUGA I TRZECIA KARTKA EXPLODING BOXES

 Zmieniłam wymiary kwadratów według szablonów zamieszczonych poniżej i odcięłam cztery z nich. Właściwie postępowałam jak w przypadku pierwszej kartki, a jedynie zrezygnowałam z serduszek. Ostatnim krokiem było sklejenie wszystkich kartek

Kartka w kształcie pudełka
WIERZCH PUDEŁKA 

  Wykorzystałam mały blok techniczny i białe kartki. Przy zaginaniu krawędzi postępowałam tak jak opisywałam wcześniej. W miejscu gdzie wskazują strzałki nacięłam papier (5 cm) i skleiłam z bokiem sąsiednim. Dopasowanie wieczka może sprawić trochę trudności, ale warto poświecić poświecić się temu zajęciu.Kartka w kształcie pudełka


DEKOROWANIE - TEMATYCZNE PUDEŁKO

  W centralnej części pudełka umieściłam wyjaśnienie znaczenia imion. Dwie ze ścianek ozdobiłam wzorami wyciętymi z pudełka po chusteczkach higienicznych. Na dwóch pozostałych nakleiłam najpierw białe motyle a na nich kolejne w kolorze tła, dzięki czemu motyle wyglądają jakby odrywały się z kartki.Pozostałe kartki ozdobiłam cytatami, cechami określającymi dana osobę oraz drobnymi dekoracjami.

PIERWSZE PUDEŁKO


DRUGIE PUDEŁKOWierzch pudełka ozdobiłam kwiatkami i koralikami, a boki cytatami wydrukowanymi na chmurkach. Połowę chmurki przykleiłam do pokrywki, dzięki czemu druga połowa stworzyła dodatkową nieregularna ozdobę pudełka.W środku pudełek umieściłam aniołki (ZAPRASZAM TUTAJ)


Tak zakończyłam przygodę z pudełkami :)

4 komentarze:

  1. Uwielbiam tu zaglądać bo zawsze jestem mile zaskoczona ! Podziwiam i pozdrawiam cieplutko <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Kapitalnie Ci wyszły. Naprawdę super

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł z tymi pudełkami i te ozdoby kapitalne!

    OdpowiedzUsuń