Przejdź do głównej zawartości

Poduszka z inicjałem - M jak Magdalena


  Co sądzicie o spersonalizowanych prezentach? W ostatnim wpisie prezentowałam poduszkę z literą P. Tym razem pod lupę bierzemy M. Nie było tak łatwo, ponieważ na kolejną literę miałam nowy pomysł, a kiedy już z niego zrezygnowałam za bardzo chciałam udoskonalać znany mi już projekt. 
  Ponownie wybrałam kolor różowy, który umieszczony na białym tle nie wyglądał cukierkowo. Poduszki to idealne uzupełnienie dekorowanych wnętrz. 



PIERWOTNY PLAN

  Początkowo tworzyłam bez planu. Chciałam zobaczyć jak wydziergana litera będzie wyglądać na małym tle. W konsekwencji zrobiłam, chyba największą w mojej historii dziergania  próbkę. Zdecydowałam, że taka próbka może posłużyć do stworzenia projektu i chciałam oprawić ja w ramkę. Ponieważ jak zwykle mam kilka ramek w zapasie, próbowałam wszystko razem idealnie dopasować. Dodatkowo przygotowałam dwa papierowe motylki na tle których chciałam umieścić datę.
  Okazało się, że moje ramki są za duże, dodatkowo były to antyramy, które uwielbiają luzować niespodziewanie swoje zapięcia. Zdarzyło mi się że taka ramka spadła ze ściany. Ponieważ bezpieczeństwo ponad wszystko z żalem pożegnałam ten pomysł.


POWRÓT DO KORZENI


   Nadszedł czas kiedy pomyślałam ponownie o stworzeniu poduszki podobnej do tej z inicjałem P (ZAPRASZAM TUTAJ)). Sprawa miała być prosta, ponieważ wystarczyło postępować tak jak przy wcześniejszej poduszce. Ale ja postanowiłam utrudnić sobie zadanie i wymyślić nowe sposoby przekładania nitek we wzorze. Zakończyło się to dwukrotnym pruciem przodu poduszki, która zaczęła śnić mi się po nocach. 
  Z powodu nadmiernego ściągania nitek wciąż deformowałam wzór, co tworzyło zły efekt. Ostatecznie powróciłam do metod, które zastosowałam przy pierwszej poduszce. 

WARKOCZ DLA DZIEWCZYNKI? 


 Warkocz, który dorabiałam w poduszce z literką P przemyciłam również tutaj. Po dłuższym namyśle zdecydowałam, że nadaje on subtelności. Wzór, który wybrałam imituje prawdziwy warkocz, co zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

TYŁ PODUSZKI


W stosunku do poduszki z inicjałem P wybrałam inny kolor na tył. Natomiast wzór zastosowałam identyczny.
  

NAMIAR NA WZÓR 


Wzór literki M (ZAPRASZAM TUTAJ)




Komentarze

 1. Cudne ....jak wszystko co tworzysz! !!

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł i super dekoracja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poduszki klasa! Ja bym użyła innych kolorów, ale ta technika...full wypas!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne! :))
  Zapraszam na mój nowy blog -
  http://domowewyprzedaze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…