Przejdź do głównej zawartości

Trójwymiarowe MACH TE WŁÓCZKI

  Do stworzenia literki wykorzystałam trzy rodzaje włóczki o różnej grubości i składzie. Pamiętajcie, że niekoniecznie trzeba kupować nowe włóczki. Wiem, że zakupy cieszą, ale czasem warto nacieszyć tylko oko. Największą radość daje człowiekowi świadomość, że wiele rzeczy jest w jego życiu zbędnych. Kiedy dochodzi się do takiego etapu zaczyna się prawdziwe szczęście.  Piszę tak z mojej Chomiczówki ;) Kiedy zrozumiemy, że czasem warto poszperać w zapasach należny to jak najszybciej zrobić. Projekt stworzony z dostępnych materiałów, które połączy się w umiejętny sposób cieszy o wiele bardziej. ZDMUCHNĘŁAM ŚWIECZKI 

 Marzyłam kiedyś o kartonach wypełnionych włóczką i dostałam za swoje. Trzeba uważać kiedy wypowiada się życzenia głośno, ponieważ mogą się spełnić :). Kiedy moje włóczki zaczęły się wysypywać z trzech pokaźnych kartonów zapragnęłam, aby mieć tylko jeden karton z niezbędną włóczką. Każda dziewiarka wie, że nie tak łatwo dziergać tylko z zapasów. Wciąż dochodzą włóczki przygarniane na rzecz nowych projektów. Po roku moich zmagań z trzema kartonami osiągnęłam prawie zadowalający efekt czyli jeden karton.... plus dwa koszyki. Przemilczę ten plus.DO DZIEŁA

 Zazwyczaj unikam dziergania z różnych gabarytowo włóczek ponieważ kończy się to klęska. Tym razem zupełnie to zbagatelizowałam. Bazą do mojego projektu były wzory liter, które wykonywałam w tamtym roku (linki poniżej).
  Zdecydowałam się na stworzenie dwóch stron w odmiennych kolorach, a do ich połączenia wybrałam trzeci. Aby zniwelować przechodzenie głównych barw w element łączący wyszyłam łańcuszkiem dodatkowe elementy. Początkowo starałam się wykonać wykończenia szydełkiem, ale nie osiągnęłam efektu, który mnie zadowalał. 
 Najbardziej monotonnym elementem jest wykonywanie paska łączącego. Jak widać literka M wymagała długiego paska i mozolnego szycia. Poniżej znajdziecie szczegółowy wykaz włóczek i linków. Życzę Wam przetrwania ciężkiego czasu Euro
JAK WYDZIERGAŁAM TRÓJWYMIAROWE LITERKIWłóczki użyte do projektu:
- włóczka w kolorze złotym, numer koloru 30-2207, Kotek 100 % akryl, 300 m/100 g
- włóczka w kolorze chabrowym, numer koloru 64, Polo Natura 50 % akryl, 50% wełna, 200 m/ 100 g,
- włóczka w kolorze fioletowym brak numeru, dołączona do DeaGostini Simple Stylish KNITTING , 50 % wełna, 50% akryl 25 g/50 mKomentarze

 1. Bardzo mi się podoba Twoja dziewiarska zabawa literkami. Do tego efekty są artystycznie fantastyczne!.Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne M. wyszło :) Skojarzyło mi się od razu z poduszką.
  Też mam problem z włóczką... dużą ilością włóczki. Wysypuje się z kartonów, a i tak ciągle mam potrzebę kupować nową. Teraz na szczęście wyrabiam resztki na potrzebny kociaków schroniskowych.

  Czekoladę taką kupiłam mojej mamie, od która zaraziła mnie miłością do drutów i szydełka. Podobno bardzo smaczna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow! świetne! i te kolory ekstra wyszło :) Jak zawsze jestem pod wielkim wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…