Przejdź do głównej zawartości

Trójwymiarowe P  W porównaniu do M (ZAPRASZAM TUTAJ) literkę P już wykonywałam (ZAPRASZAM TUTAJ). Nie miałam wiec żadnych trudności przy jej tworzeniu. W dzisiejszym wpisie skupie się na małej dawce motywu robótek na drutach.
KSIĄŻKA

Lucy Dillon 
"Policz do stu"
"Ciepła historia o tym, że liczy się tu i teraz"
  Jeśli szukacie happy endu, to nie jest książka dla Was. Główna bohaterka zaczyna nowe życie, chociaż sama chyba tego nie chce. Przeprowadza się z dużego domu do małego mieszkania i próbuje rozstać się z rzeczami, które po zmianach w jej życiu, po pierwsze zagracają jej przestrzeń, a po drugie przywołują bolesne wspomnienia. 

"Osobiście uważam, ze ludzie za bardzo przywiązują się do przedmiotów, podczas gdy tak naprawdę powinni zbierać chwile." s. 221

  Przyznam się, że po przeczytaniu książko sama rozstałam się z wieloma przedmiotami, które uważałam za niezbędne w moim życiu. Na początku było trudno, ale okazało się, ze niektóre przedmioty darzyłam zbędnym sentymentem. 
  Nasza bohaterka ma za sobą onkologiczna przeszłość, rozwód i brak widoków na lepsze jutro. Opowieść wydaje się banalna i przyznam, że w pewnym momencie książka zahacza o banał. Całe szczęście szybko się to zmienia. Jest to jedna z książek, której nigdy się nie pozbędę chociaż nauczyła mnie pozbywać się zbędnych przedmiotów.Cytaty z drutami:

"Dwie torby nieużywanej włóczki oraz zestaw drutów i książek z wzorami oddała Davidowi, księgowemu z drugiego pietra, którego zona robiła maleńkie czapeczki dla dzieci ze szpitalnego oddziału wcześniaków. Dzięki temu nie tylko wsparła szpital, ale i nigdy już nie będzie musiała uczyć się robić na drutach" s. 111

"Zaczęła robić na drutach ubranka i zrezygnowała z udziału w grupie czytelniczej, by opiekować się dziećmi i umożliwić Mel powrót do pracy." s. 272

  Nie małym dla mnie zaskoczeniem było odkrycie teledysku, gdzie zauważyłam robótkę na drutach. 

TELEDYSK
Avicii - Waiting for Love


Kadr z teledysku

Kadr z teledysku


JAK WYDZIERGAŁAM TRÓJWYMIAROWE LITERKI

Komentarze

  1. Te Twoje litery są przecudne ;) Szkoda, że nie zauważyłam ich, gdy dziecię właśnie zaczynało zabawę z alfabetem! Teraz to już trochę za duże na to...

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł na prezent z okazji Baby Shower :-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Super literki ! Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…