Przejdź do głównej zawartości

KANAPKA czyli jedzonko - zabawki dla dzieci   Ile razy szukamy idealnego prezentu, ale bez rezultatów? Setki wykonanych kroków, pustka w koszyku i szybkie zakupy w desperacji byle by zdobyć cokolwiek. Dlatego uwielbiam wykonywać prezenty z wyprzedzeniem. Niestety nawet to ma swoje minusy. Kiedy prezent jest już gotowy chciałabym go podarować jak najszybciej. Przyznam, że najtrafniej wymyślam prezenty dla dzieci. Wystarczy zaobserwować fascynacje daną bajką i już rodzą się pomysły. Nie wszystkie udaje mi się zrealizować.
  Czasem wolałabym  kupić gotowy prezent niż zrobić go własnoręcznie. Tak i tym razem szukałam w nadziei, że znajdę coś wyjątkowego, niestety bezskutecznie. Przekopałam wiec internet i książki w mojej biblioteczce. Zainspirowałam się i zabrałam się za DIY. Dziś zapraszam na śniadanie lub jak kto woli na kolację. 
  Wszystkie elementy wykonywałam ze starannością, myśląc o bezpieczeństwie mojego ulubieńca. W skład zestawu wchodzą:
- dwie kromki chlebka tostowego,
- dwa plasterki serka,
- dwa plasterki szynki,
- dwa liście sałaty,
- dwa plasterki pomidora,
- dwa jajka sadzone,

Poniżej przedstawiam krótki opis poszczególnych elementów.


KANAPKA


CHLEBEK


  Wykonałam dwie kromki chlebka tostowego. Wybrałam ścieg dżersejowy prawy i dwa odcienie koloru brązowego. Całość powstała na drutach 3 mm. Ciemniejszą skórkę wykonałam osobno i przyszyłam do jaśniejszych cześć.  W środku umieściłam materiał do wypełniania maskotek. 

PLASTERKI SERKA


 Mój debiut z filcem. Na każdy plasterek wycięłam dwa identyczne fragmenty i zszyłam żółtą włóczką. Niezbędny element to dziury w serze.

PLASTRY SZYNKI


Wykonane ściegiem francuskim na drutach.

LIŚCIE SAŁATY


 Wykorzystałam dwa odcienie nici w kolorze zielonym do zszycia poszczególnych elementów. Na każdy liść sałaty potrzebowałam dwa identyczne fragmenty. W jednym z nich wycięłam elementy środkowe. Najwygodniej jest zszyć elementy zewnętrzne, a następnie środkowe.

PLASTERKI POMIDORA


 Są dwustronne, dlatego na każdy plasterek potrzebowałam cztery kółka filcu. W dwóch z nich wycinałam cześć środkowe. Do zszywania użyłam czerwonych nici, a do wyszycia pestek wykorzystałam żółtą włóczkę. Środek wypchałam materiałem do wypełniania maskotek. 

JAJKA SADZONE


  Wykonałam je z dwóch kolorów włóczki pracując w okrążeniach. Dzięki temu wyeliminowałam szycie. Żółtka wypchałam materiałem do wypełniania maskotek. Komentarze

 1. Świetny pomysł, bardzo mi się podoba, jestem pod wrażeniem! Też lubię wszelkie rzeczy handmade, a tym bardziej własne prezenty. Coś pięknego :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny pomysł. Najbardziej urzekło mnie jako sadzone :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, świetny pomysł i wykonanie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow,genialnie to zrobiłaś.Piękne i bardzo praktyczne zabawki.Gratuluję pomysłu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny zestaw :))) Bardzo podoba mi się połączenie różnych technik w jednej pracy. Zazwyczaj są to albo tylko szydełkowe albo tylko filcowe elementy. Na drutach - przyznam że nie widziałam jeszcze robionych kanapek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale genialne!!! Rewelacja!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne, genialne, pracochłonne! Wow!

  OdpowiedzUsuń
 8. No po prostu rewelacja. Kapitalna zabawka i jak zrobiona starannie. Super

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…