niedziela, 14 sierpnia 2016

Bukiet ze skarpetek 2 - Alanek

  Nadeszła pora na powtórzenie skarpetkowego projektu. Jeśli podoba Wam się samodzielne wykonywanie prezentów zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym wpisem. Wskazówki jak zrobić taki bukiet zamieściłam TUTAJ. Dziś wersja druga, bardzo podobna, ale z odmiennymi detalami.


SKARPETKI

  Tym razem do dyspozycji miałam dziesięć par skarpetek z różnorodnymi wzorami. Ostatnio wykorzystałam dziewięć par. Sposób zwijania skarpetek jest dowolny. Polecam potrenowanie nadawania kształtu na pojedynczej skarpetce. Moim ulubionym sposobem jest zwijanie skarpetki od mankietów dzięki czemu powstają  ciasne pąki. W zależności od upodobań można zwijać skarpetki luźno nadając im formę rozwiniętego kwiatu. W takim przypadku polecam zwijanie skarpetek od palców. Skarpetki zwijam pojedynczo. Dzięki temu z takiej ilości skarpetek uzyskam 20 pąków.

STYROPIAN

  Do wypełnienia doniczki można użyć gąbkę florystyczną lub styropianową kulę lub wybrać tak jak ja wybrać styropianowe jajko przycięte do odpowiednich rozmiarów. 


WSTĄŻKI

   Zdecydowałam się na odcienie niebieskie.  Ponieważ wiąże z nich  niewielkie kokardki, polecam aby wybierać wąskie tasiemki. Im wstążka grubsza tym ciężej ją zawiązać. Nie chciałam, aby wstążki zdominowały moje pąki. Unikałam też zbyt długich zwisających końcówek wstążek. W zależności od rodzaju skarpetek  do zawiązania pąków można wybrać włóczkę lub sznurek. 


PROPORCZYKI


  Stworzyłam podwójny napis. Z jednej strony żółte trójkąty z czarnymi literami nakleiłam na niebieskim tle. Przez każdy z proporczyków przeciągnęłam cienką nitkę. Z drugiej strony litery wydrukowałam na żółtych trójkątach i ozdobiłam piankowymi niebieskimi naklejkami. Niezależnie z której strony oglądamy napis, sznury liter ładnie się uzupełniają. DONICZKA

   Ozdobiłam ją piankowymi naklejkami. Zdecydowałam się na dwa rzędy dekoracji zostawiając biały, neutralny środek. Doniczkę można pozostawić też w pierwotnym kolorze, lub zdecydować się na subtelne dekoracje cześć środkowej. GUZIKI

  Tym razem zdecydowałam się na statki. To własnie ich kolory zadecydowały o barwach proporczyków. Żółty kolor przełamuje zbliżone tony skarpetek i przykuwa wzrok. Guzików nie przyklejam, a jedynie nakładam na patyczki. Ich blokadą są zawiązane wstążeczki - niebieskie z delikatnymi białymi kropeczkami.
4 komentarze:

 1. Świetny pomysł! Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze z takim bukietem to się nie spotkałam:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały pomysł. I leż radości przy tworzeniu tak oryginalnego opakowania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń