Przejdź do głównej zawartości

Pomysły na urodzinowe dekoracje dla chłopca DIY


   Jak określić dekoracje, które dziś zaprezentuję? Myślę, że będzie to połączenie stylu militarnego z elementami poszukiwacza skarbów. Prezentowane dekoracje można zrobić bardzo szybko i niewielkim nakładem finansowym. Idealnym miejscem na tego typu przyjęcia jest ogród. Zaczynamy.


Spis:
1. Mapa
2. Girlanda z liter
3. Girlanda z trójkątów moro
4. Drogowskaz
5. Uśmiechnięte banany
6. Słoiczki ze słodyczami.
7. Militarne galaretki.

1. MAPA


Potrzebne materiały:

- sześć białych kartek,
- wywar z kawy,
- pędzelek lub wacik kosmetyczny,
- zapalniczka lub zapałki,
- klej,
- czarny marker,
- ołówek,


Wykonanie (numery odnoszą się do poszczególnych zdjęć):

1-2. Kartki malujemy wywarem z kawy i pozostawiamy do wyschniecie. Intensywność wywaru jest dowolna. Kartki nie muszą być pomalowane równomiernie, jednak radziłabym unikać zacieków. Warto pomalować kartki dzień wcześniej, aby mogły dokładnie wyschnąć. 

3-4. Kartki opalamy zapalniczką lub zapałkami, a następnie sklejamy.

5-6. Za pomocą ołówka i czarnego markera rysujemy poszczególne elementy mapy.
                                           
                                               

2. NAPIS - GIRLANDA Z LITERPotrzebne materiały:

- kolorowy blok techniczny,
- wydruk liter,
- dziurkacz,
- nożyczki
- sznurek, 
- wydruk liter,
- szablon koła,
- klej,
- sznurek


Wykonanie:

1. Drukujemy napis "WSZYSTKIEGO ODKRYWCZEGO" na białym papierze. 

2. Z kolorowego bloku technicznego wycinamy koła odrysowane od szablonu. 

3. Na wycięte koła przyklejamy napis. Staramy się, aby takie same kolory nie sąsiadowały ze sobą. Całość obciążamy i pozostawiamy do wyschnięcia. Dzięki temu kółka nie będą się wywijać.

4. Za pomocą dziurkacza wycinamy otwory (po dwa w każdym kółku) i przeciągamy przez nie sznurek. Całość montujemy na wybranej konstrukcji.


3. GIRLANDA Z TRÓJKĄTÓW (WZÓR MORO)
Potrzebne materiały:

- kolorowy papier w kolorach brązowym i zielonym (dwustronny matowy lub jednostronny z połyskiem)
- nożyczki,
- wzór moro do wydruku,,
- szablon trójkąta,
- dziurkacz,
- sznurek,

Wykonanie:

1. Wybieramy wzór moro i drukujemy na całej kartce kolorowego papieru. 

2. Od szablonu odrysowujemy trójkąty na wydrukowanym wzorze oraz  na kartkach bez wydruku. Następnie wycinamy.3. Za pomocą dziurkacza wycinamy otwory i przeciągamy przez nie sznurek.4. DROGOWSKAZPotrzebne materiały:

- duży kolorowy blok techniczny (wykorzystałam jedną kartkę w kolorze zielonym),
- linijka,
- ołówek,
- nożyczki,
- wydruk oznaczeń i napisów,
- drewniana listwa,
- pinezki,


Wykonanie: 

1. Kartkę bloku technicznego dzielimy na trzy równe części wzdłuż dłuższej krawędzi. Otrzymujemy trzy prostokąty.  Każdemu z nich na jednym z końców nadajemy kształt strzałki. 

2. Wydrukowane napisy przykładamy do strzałek i odrysowujemy za pomocą ołówka. Następnie  napis wypełniamy czarnym markerem.

3. Do strzałek przyklejamy oznaczenia.

4. Za pomocą pinezek przypinamy kierunkowskazy do listewki.5. UŚMIECHNIĘTE BANANYPotrzebne materiały:

- banany,
- zielone serwetki,
- sznurek,
- marker,

Wykonanie:

Banany zawijamy w serwetki i obwiązujemy sznurkiem, następnie markerem rysujemy buźki. Układamy na drewnianej desce. 

6. SŁOICZKI ZE SŁODYCZAMIPotrzebne materiały:

- słoiczki po kawie,
- papier z wydrukiem wzoru moro,
- taśma klejąca przezroczysta,
- nożyczki, 
- słodycze w kolorze brązowym, 

Wykonanie:

  Słoiczki po kawie obklejamy papierem, który pozostał nam po stworzeniu girlandy z trójkątów. Fragmenty nie musza być symetryczne. Słoiczki wypełniamy słodyczami w kolorach, które pasują do tematyki naszego przyjęcia. 

7. MILITARNE (ZIELONE) GALARETKI
Składniki i wykonanie:

1.  Galaretki o smaku agrestowym (wykorzystałam dwie) przygotowujemy według przepisu i wylewamy do salaterek.   Z waniliowego serka homogenizowanego robimy kleksy. Całość wkładamy do lodówki na kilka godzin. 

2. Do jabłek, które pozostały po kompocie dodajemy cukier i  przygotowujemy mus. Wykładamy na zastygnięte galaretki. 

3. Fragment gorzkiej czekolady rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Pozostały fragment ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Wafle kroimy w trójkąty. Brzegi wafla zanurzamy w roztopionej czekoladzie, a następnie w startych wiórkach. Wbijamy w galaretki. Całość posypujemy startą czekoladą. 


GOTOWE :)


Komentarze

 1. Mama, która przygotowuje takie przyjęcie dla dziecka to skarb. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak zwykle super pomysły :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjne pomysły! Przyjęcie z takimi ozdobami na pewno będzie super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Iwonka, Ty to masz pomysły! Realizacja też super, tak dokładnie o wszystkim pomyślałaś, ale największy podziw budzi pomysł!Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja swoim dzieciom też robiłam w mieszkaniu urodziny i też im wymyśliłam zabawy ,dekoracyjne posiłki.Cudowne przyjęcie urządzając. Super banany wyglądają. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny, niebanalny pomysł. Mama się naprawdę wysiliła, nie sięgając po oklepane motywy z popularnych bajek, ale kreując indywidualny świat dla malucha i jego gości. Inspirujące.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…