niedziela, 11 września 2016

Mały, leśny człowiek czyli sweterek, spodnie i czapeczka dla malucha


DWUKOLOROWY SWETEREK

  Ponownie sięgnęłam po włóczkowe zapasy. Nie planowałam stworzenia całego kompletu, a jedynie sweterka, ale w trakcie pracy rodziły się kolejne pomysły.


  Na początek wybrałam włóczkę RED HEART, która jest bardzo gruba. Oczka, które powstawały na drutach 6,5 niespodziewanie szybko zmniejszały moje zapasy. Nie widziałam szansy, aby włóczki wystarczyło na cały sweterek. Dlatego dobrałam włóczkę POLO NATURA i zastosowałam jej nitkę podwójna, w celu zbliżenia grubość obu wykorzystywanych włóczek.


 Ciekawym efekt uzyskuje się dzięki włóczce  RED HEART Reflective (ZAPRASZAM TUTAJ), która poprzez zastosowaniu specjalnej nitki świeci ( w przypadku oświetlenia w warunkach nocnych).
 Aby obie włóczki były spójne w sweterku zdecydowałam się na brązowe rękawki i zielony dół, natomiast karczek wykonałam w obu kolorach. Aby przejścia pomiędzy kolorami nie były oddzielone grubą wyraźną kreską rząd łaczący wykonywałam oczkami w naprzemiennych kolorach.


  Od początku wiedziałam, że chcę stworzyć sweterek zapinany na całej długości blisko jednego z boków. Nie potrafiłam sobie jednak wyobrazić powstawania skosów w trakcie redukowania oczek. Przejrzałam wiele zdjęć podobnych sweterków i postanowiłam zaryzykować. Efekt bardzo mi sie podoba. Do całości dobrałam stonowane guziki.


Wykorzystane materiały:
włóczka RED HEART Reflective 85% acrylic, 15% polyester, 100 g/80 m
włóczka Polo Natura 50% akryl, 50 % wełna, 100g/ 200 m, nitka podwójna
druty 6,5 mm 

Moje projekty z włóczka Red Heart i Schachenmayr (ZAPRASZAM TUTAJ)


SPODNIE

  Do ich stworzenia wykorzystałam pojedynczą nitkę włóczki POLO NATURA i druty 4,5 mm. Moją inspiracja był projekt, który znalazłam na Ravelry (ZAPRASZAM TUTAJ). Wybrałam wzór dżersejowy prawy i perłowy oraz ściągacz w pasie z oczek przekręcanych. Mankiety  nogawek ozdobiłam wzorem francuskim.Wykorzystane materiały:
włóczka Polo Natura 50% akryl, 50 % wełna, 100g/ 200 m, nitka pojedyncza
druty 4,5 mm 


CZAPECZKA

  Miała być uwieńczeniem projektu. Wykorzystałam ponownie druty 4,5 mm oraz nitkę pojedynczą włóczki POLO NATURA. Od początku planowałam, że będzie to czapeczka z nausznikami. Połączyłam w niej trzy wzory: perłowy, francuski oraz dżersejowy prawy. Dół czapeczki ozdobiłam łańcuszkiem. Z pozostałej włóczki włóczka RED HEART Reflective zrobiłam warkoczowe sznurki.Wykorzystane materiały:
włóczka RED HEART Reflective 85% acrylic, 15% polyester, 100 g/80 m
włóczka Polo Natura 50% akryl, 50 % wełna, 100g/ 200 m, nitka pojedyncza
druty 4,5 mm
szydełko


13 komentarzy:

 1. Świetne łączenie kolorów. Mały elegant będzie zachwycony!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny komplecik. Takiego typu sweterek to duża wygoda dla rodzica.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie kolory lasu!!!Bardzo fajniutki

  OdpowiedzUsuń
 4. Och jak to pięknie wygląda!!! Super, bardzo mi się podoba!!! Kolorki fantastycznie dobrałaś!!!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny komplet ! Fantastyczny pomysł zainspirowany leśnymi kolorami :-)
  Cudna czapeczka, świetne spodenki i rewelacyjny sweterek. A wszystko pasuje do siebie idealnie :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny komplecik :)
  Zapraszam do mnie na rozdanie :)
  http://grandmothermartha.blogspot.com/2016/09/urodzinowo.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Iwonko, fantastycznie dobrałaś kolorki. To na prawdę strój dla młodego leśnika.Niesamowita włóczka, nie wiedziałam,ze takie istnieją. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Komplecik piękny i taki męski :-) Ależ mnie natchnęłaś tymi kolorami i tymi malutkimi ciuszkami!!! Zabieram się do roboty :-)

  OdpowiedzUsuń