Przejdź do głównej zawartości

Moje pomysły na pakowanie prezentów


Spis treści:
 1. Wino dla nowożeńców.
 2. Urodzinowe wino.
 3. Kilka książek
 4. Większy rozmiar
 5. Słoik na ciastka1. WINO DLA NOWOŻEŃCÓW


Potrzebne materiały: bibuła papierowa w trzech kolorach, sznurek, serduszko z masy solnej, taśma klejąca, różowa wstążka, dziurkacz, karteczki z "składnikami" wina, blok techniczny, nożyczki, klej,

  Butelkę wina zawinęłam w dwa arkusze bibuły papierowej. Z trzeciego stworzyłam paski które przykleiłam w wybrany sposób. Wydrukowałam "składniki" wina na kartce bloku technicznego, a następnie wycięłam. Za pomocą dziurkacza stworzyłam otwory na krótszych brzegach przez które przeciągnęłam sznurek. Całość zamocowałam na szyjce butelki. Na koniec zawiązałam wstążkę oraz sznurek z serduszkiem z masy solnej. 


2. URODZINOWE WINO


Potrzebne materiały: bibuła papierowa w dwóch kolorach, biały sznurek, taśma klejąca, dziurkacz, biały i kolorowy blok techniczny, nożyczki, klej,

   Dominującym elementem jest etykietka złożona z dwóch warstw. Pierwsza to biała kartka z poprzecznym niebieskim paskiem. Na drugiej, żółtej wydrukowałam napis "Wszystkiego najlepszego". Warstwy nie są ze sobą sklejone. Barwy bibuły i etykietek wzajemnie się uzupełniają.

KILKA KSIĄŻEK


Potrzebne materiały: papier dekoracyjny, taśma klejąca, szary guzik, niebieska wstążka, patyczki do szaszłyków, etykietki z numerkami, nożyczki, klej,

  Każdą z książek zapakowałam w dekoracyjny sposób. Etykietki wydrukowałam na niebieskiej kartce bloku technicznego i za pomocą taśmy klejącej przykleiłam do patyczków. Tak przygotowane etykietki umieściłam w zakładkach papieru dekoracyjnego. Całość przewiązałam wstążką, a na koniec przyszyłam guzik.


WIĘKSZY ROZMIAR
pomysł na zapakowanie prezentu w większym rozmiarze


Potrzebne materiały: papier dekoracyjny, kolorowy papier, biała bibuła papierowa, szablon serduszka w dwóch rozmiarach, taśma klejąca, biała włóczka, nożyczki, klej, dziurkacz,

  Prezent zawinęłam w papier dekoracyjny. Następnie wycięłam serduszka w dwóch różnych rozmiarach i kolorach. Za pomocą dziurkacza zrobiłam otwory i przewlekłam przez nie białą włóczkę. Tak przygotowaną girlandą owinęłam prezent. Pod serduszka podłożyłam białą bibułę papierową. Z tyłu robiłam warkocz z włóczki. W podobny sposób ( z pominięciem papieru dekoracyjnego i bibuły papierowej) zapakowałam kartkę. SŁOIK NA CIASTKA


Potrzebne materiały: słoik, drukarka laserowa, taśma klejąca, korek po winie, wieczko, guzik, szary i biały papier, dziurkacz, dekoracyjny sznurek, klej na goraco,

  Wybrane napisy wydrukowałam za pomocą drukarki laserowej. Następnie nakleiłam taśmę klejącą, wycięłam i zanurzyłam w wodzie. Po usunięciu papieru powstały naklejki, które umieściłam na słoiku.  Przygotowałam etykietkę z guzikiem i przywiązałam do słoika. Za pomocą kleju na gorąco przykleiłam korek do wieczka.  Na koniec wypełniłam ciasteczkami domowej roboty.

WERSJA I - COOKIEMONSTERWERSJA II - CZOŁGI


Komentarze

 1. Świetne pomysły,wszystkie fajne ale najbardziej przypadło mi do gustu opakowanie z serduszkami:))Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja uwielbiam słoiki :) Zawsze motam się z książkami - widzę, że muszę się bardziej postarać ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…