Przejdź do głównej zawartości

Śpioszki i buciki

  


  Włóczka RED HEART Sport Socks Color (ZAPRASZAM TUTAJ) nie zapowiadała się interesująco i nie zachęcała do jakiegokolwiek eksperymentowania z drutami. Zraził mnie do niej dominujący kolor brązowy. Stwierdziłam, że różnobarwne refleksy nie będą ładnie wyglądać na ciemnym tle. Włóczka ta była ostatnia w kolejce do jakiegokolwiek dziergania. Jednak i na nią nadszedł czas, a wraz z tym na niespodziankę.

Moje projekty z włóczka Red Heart i Schachenmayr (ZAPRASZAM TUTAJ)
  Postanowiłam, że stworzę z tej włóczki śpioszki. Miałam do dyspozycji jeden motek (100 g) oraz druty 3 mm. Zdecydowałam się na śpioszki w wersji na cieplejsze dni czyli z krótkimi nogawkami.
  Prace rozpoczęłam od nogawek. Nie byłam do końca przekonana jeśli chodzi o wybór projektu, ale kiedy tylko minęłam ściągacz i zaczęłam pracować ściegiem dżersejowym prawym zdecydowałam, że śpioszki były dobrym wyborem. Nie wiem jak mogłam nie polubić tej włóczki. To co mnie do niej wcześniej zraziło stało się teraz jej największym atutem. Kolor brązowy i różnobarwne refleksy idealnie się komponowały. 

 Włóczka RED HEART Sport Socks Color 
numer koloru 00047
Skład: 75 % wool, 25% polyamid
Długość i waga: 410 m/100 g

http://www.redheart.co.uk/yarn/sport-socks-color/nature-fun  Zaczęły powstawać wyjątkowe spodenki którymi szybko się zachwyciłam. Praca nad projektem ze względu na cienką włóczkę i cienkie druty przebiegała bardzo wolno. Ale efekt końcowy był tego wart. 


  Śpioszki zapinane są na guziki. Z powodu nagłego zachwytu włóczką postanowiłam wykonać dwie dziurki na każdej z szelek. Niestety w momencie doboru guzików nie mogłam dopasować takich, które w pełni by mnie zadowoliły. Zaczęłam żałować, że nie zdecydowałam się na jedną dziurkę. Byłoby o wiele łatwiej. Wybór guzików to u mnie proces wielogodzinny. Im więcej guzików tym trwa on dłużej. W pewnym momencie postanowiłam, że na każdej z szelek guziki przyszyje w odwrotnej kolejności. I to był świetny pomysł. Pomarańczowe guziki idealnie wpisały się w kolorystykę włóczki tworząc element przyciągający wzrok. Jaśniejsze z guzików, aby nie pozostały w tyle zostały przeszyte fragmentem włóczki z pomarańczowym refleksem.


  Ponieważ pozostała mi niewielka ilość włóczki zdecydowałam się na zrobienie bucików ozdobionych sznureczkami. I tak pokochałam znienawidzoną włóczkę. Komentarze

 1. Moim zdaniem wyszedł bardzo ciekawy i efektowny komplecik. Bardzo podoba mi się ten kolor włóczki i właśnie kolorowe akcenty. Przy wszechobecnym różu w wyprawkach, takie ciuszki to perełki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki słodki projekt! Włóczka idealnie do niego pasuje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super komplecik! Co prawda jest to absolutnie nie moja kolorystyka, ale i tak baaaaardzo mi się podoba! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny komplet :-) Doskonały!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowności :):) prześliczny wyszedł komplecik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Toż to cudo! Podziwiam! Moje umiejętności na tę chwilę nie pozwalają na takie rarytaski :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…