Przejdź do głównej zawartości

Żółte spodnie i krótki sweterek w paski


 Komplet powstał na drutach 4,5 mm (prostych i z żyłką). Niestety nie jestem w stanie podać rodzajów włóczki. Pochodziła ona z zapasów do których nie posiadałam etykietek. W każdym razie użyłam trzech rodzajów: żółtej, kremowej oraz melanżowej. Prawdopodobnie jest to włóczka akrylowa.


  Pomysł na stworzenie kompletu wziął się od melanżowej włóczki. Urzekło mnie połączenie koloru kremowego i szarości. Posiadałam niewielkie ilości tej włóczki, ale pragnęłam wyeksponować ją w jakiejś robótce. Początkowo łączyłam ją z kolorem pomarańczowym. Okazało się jednak, że włóczki Bonbon (pomarańczowej) posiadam również niewielkie zapasy. Nie chciałam jedynie przerabiać rzędów i w pewnym momencie uzmysłowić sobie, że nic z tego nie powstanie. Taki etap, kiedy dziergałam jedynie, aby dziergać mam już za sobą. Teraz lubię, aby moja praca przynosiła konkretne efekty. Dlatego sprułam robótkę i tym razem wybrałam kolor żółty odrzucając po drodze czerwony.  Na samym początku powstały spodnie. Wykonałam je w podobny sposób jak te prezentowane we wcześniejszym wpisie (ZAPRASZAM TUTAJ). Chciałam, aby główną ich ozdobą była melanżowa włóczka. Z tego powodu zdecydowałam, że całe spodnie wykonam ściegiem dżersejowym prawym z drobnym elementem dekoracyjnym czyli oczkami lewymi. Tak powstały delikatne groszki. Po wykonaniu nogawek pracę wykonywałam w okrążeniach, aby uniknąć szycia.

 Następnie nadszedł czas na decyzje na co przeznaczę pozostałe ilości żółtej włoczki. Tak wpadłam na pomysł stworzenia sweterka. Jest on zupełnie odmienny od tego prezentowanego w komplecie do brązowych spodni. Ponieważ zapasy żółtej włóczki kurczyły się postanowiłam stworzyć krótki sweterek w paski w którym połączyłam kolor żółty z kremowym.  Aby nawiązać do spodni wszystkie brzegi sweterka ozdobiłam włóczką melanżowa. W tym przypadku wybrałam łańcuszek. 


  Z włóczki, która natchnęła mnie do stworzenia tego kompleciku prawie nic nie zostało, ale z tego"nic" zapewne tez coś powstanie.  Nawiązując do wcześniejszego wpisu, gdzie prezentowałam włóczkę RED HEART Reflective (ZAPRASZAM TUTAJ) zamieszczam zdjęcie wykonane z pomocą lampy. Zdjęcie nie jest  może najwyższych lotów, ale idealnie prezentuje jak zachowuje się włóczka nocą w warunkach sztucznego oświetlenia.


Komentarze

 1. Super! Widzę,że lubisz pracę na drutach, więc na bank spodobają Ci się nagrody w moim KONKURSIE z okazji 5 urodzin bloga. Zapraszam zatem do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne rzeczy. Masz ogromny talent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Komplet jest rewelacyjny. Spodenki idealnie pasują do swetra.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodkie małe formy. Cuuuudne! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny komplet :-) Śliczne kolory.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…