Przejdź do głównej zawartości

Halloween i tatuaże


  Pierwszy raz w życiu robię jakiekolwiek dekoracje związane z Halloween :) W żaden szczególny sposób nie celebruje tej zagranicznej tradycji. Ale w tym roku pokusiłam się o stworzenie małych dekoracji :) Jak się do tego zabrałam? Przejrzałam wszystkie moje nieskończone zapasy i postawiłam na miniaturowe kapelusze czarownic. Wychodziłam z założenia, że maja mieć wiele różnych strasznych elementów. W dzieciństwie przerażały mnie wieloletnie pajęczyny nagromadzone w zamczyskach.


  Do stworzenia kapeluszy potrzebowałam materiałów usztywniających i jednocześnie plastycznych. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłam, że wykorzystałam kartki z bloków: zwykłego i technicznego. Zależało mi aby kartki były w kolorze czarnym. Cieńsze kartki (niezbędne do ukształtowania góry kapelusza) podkleiłam kartką bloku technicznego w zielonym kolorze. Rondo natomiast odrysowałam, a jako szablonów użyłam doniczki i szklanki. Cześć kapelusza skleiłam za pomocą kleju i taśmy klejącej. Wykorzystałam również zszywki.

DWA KOLORY PAJĘCZYNY

  Po stworzeniu głównej konstrukcji zabrałam się za detale. Wybrałam pajęczyny, nietoperze i kwiatki. Kapelusze są mroczne, ale dzięki wełnie czesankowej przemyciłam do nich odrobinę koloru. 

WEŁNA CZESANKOWA JAKO MGLISTA PAJĘCZYNA
Kolory: jasny zielony i niebieski. 
Imituje kolorową, ale mroczną pajęczynę, która momentami przypomina mgłę.


KWIATKI I PASEK ZE SZTUCZNEJ SKÓRY
  Kwiatki przyszyłam za pomocą czarnej włóczki z metaliczną nitką. Wzmocniłam w ten sposób łączenie górnej cześć kapelusza. Dodatkowo kwiatki ozdobiłam fioletowymi koralikami. Pasek umieściłam na wysokości łączenia ronda z górą kapelusza i ukryłam wśród barwnej pajęczyny.DELIKATNA SIATKA
Przełożyłam ją swobodnie przez skórzany pasek umieszczony na łączeniu ronda i góry kapelusza. 


PAJĘCZYNA I NIETOPERZE Z PAPIERU
W celu stworzenia papierowej pajęczyny wykorzystałam kartki z błyszczącego papieru, które poskładałam na wiele równych części i powycinałam w odpowiedni kształt. Ponieważ po rozłożeniu widoczne były białe fragmenty pomalowałam brzegi wycinanek na czarno zwykłym markerem. Nietoperze powstały z dwóch kolorów kartek bloku technicznego. 

To by było na tyle jeśli chodzi o temat Halloween, przejdę do drugiego tematu czyli tatuaży :)
Jakiś czas temu natrafiłam na tatuaże związane z motywem robótek. Mimo że nie przepadam za tatuażami te wyjątkowo mi się spodobały.


Źródło zdjęcia: http://www.tattoo-models.net/crochet-tattoos/

Komentarze

 1. Całkiem niezłe wyszły te kapelusze!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że nie tylko pięknie czarujesz na drutach,ale i z papieru!
  Kapelusze wydają się być bardzo pracochłonne i precyzyjnie wykonane. Brawo!
  A temat tatuaży poruszyłaś, ponieważ planujesz?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba pierwszy z tatuaży najbardziej przypadł mi do gustu. Tatuaż lubię mały, dyskretny i niekolorowy. Ozdoby są świetne. Stworzą Ci miły nastrój.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale Ty masz Iwona pomysły!!!! Jesteś niesamowita z tymi dekoracjami! I skąd bierzesz na to wszystko czas??

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapelusze ywszły niesamowicie. Jak dla prawdziwych czarownic.
  A z takimi tatuażami jeszcze się nie zetknęłam.
  Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne tatuaże , a dekoracje super ;;; pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe zastosowanie wełny. Ileż to pomysłów jest w Twojej głowie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Świetne kapelusze;) bardzo fajny pomysł z wełną;))
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie spodziewałam się do czego moze posłuzyć wełna, pomysłowe. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapitalne pomysły. Super te kapelusze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oryginalne pomysły.
  Miłych i pełnych fantazji snów.
  pa pa

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny i oryginalny pomysł z tymi kapeluszami. Wyszły świetnie :). A co do tatuaży to też ich nie lubię, ale te mają zdecydowanie to coś co może skusić ;). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…