Przejdź do głównej zawartości

Marshall - piesek z bajki "Psi patrol" Wracam do tematu maskotek dla dzieci. Jakiś czas temu pokazywałam pieska Chasa (klik). Uznałam, że zasługuje on na towarzysza i stworzyłam strażaka Marshalla.
 Aby stworzyć maskotkę posiłkowłam się filmem i blogiem do których linki podałam poniżej. Jest to ten sam film na podstawie którego stworzyłam Chasa.


MOJE POMOCE
Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=olzUYMUsJK0
Link do bloga http://amigurumilacion.blogspot.com.es/2016/03/patrulla-canina-amigurumi-tutorial.html

 Wydawało mi się, że praca pójdzie sprawniej niż w przypadku pierwszego pieska, ponieważ tworząc głowę maskotki pracowałam tylko z jednym kolorem. Uniknęłam dzięki temu przekładania nitek. Wydaje mi się, że nie opanowałam techniki pracy z dwoma kolorami w wystarczającym stopniu. Ale mam nadzieje, że przy kolejnym projekcie praca pójdzie sprawniej.


Niektóre elementy maskotki musiałam zaprojektować sama, ale myśle, że mogę uznać ten projekt za udany.
  Marshall jest dalamatyńczykiem dlatego czarne cętki wyszyłam za pomocą łańcuszka. Posiłkując się zdjeciem z bajki umieściłam ciemne plamki na przednich i tylnych łapkach, uszach oraz głowie. Ciemne zakończenie ogona powstało w trakcie pracy w okrążeniach. Wyszywanie było mozolną pracą, ale z efektu jestem zadowolona. Macie może inny pomysł na stworzenie centek?

LICZĘ NA SWOJE SIŁY


 Jak już wspomniałam wyżej niektóre elementy maskotki zaprojektowałam sama. Przedstawię po krótce każde z nich. Centki opisałam powyżej, czas na pozostałe elementy.

HEŁM STRAŻACKI


  Powstał w podobny sposób jak tworzy się czapki. Dziergając rondo, zdecydowałam się na dłuższy tył. Aby nadać czapce kształt hełmu stworzyłam cztery "żeberka" za pomocą półsłupków. Z przodu kasku umieściłam odznakę "Psiego Patrolu" czyli łapkę na szarym tle. Moim ulubionym elementem jest latarka umieszczona z boku chełmu i przytwierdzona do niego żółtym paskiem.

BUTLE


  Z boków plecaka umieściłam dwie butle przymocowane do niego za pomocą szarych rurek. Na wierzchu plecaka umieściłam odznakę Marshalla czyli płomienie. Podobną odznakę umieściłam z przodu.
Tak powstał piesek numer dwa. Zaznaczam, że pozostałych piesków z "Psiego Patrolu" nie zamierzam tworzyć. Myśle, że wydzierganie dwóch maskotek dało mi pojęcie o wielu technikach, które należy wykorzystywać. Miłością do szydełkowych maskotek pałałam od dawna, cieszę sie, że teraz mogę tworzyć je sama.

Komentarze

 1. Moja siostrzenica oszalałaby ze szczęścia! Cudo!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Marshall jest świetny, pięknie wykonany. Cieplutko pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Pieski są prześliczne. Jestem pod wrażeniem talentu i pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
 4. wow prześlicznie wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Iwonko niesamowite! Te szczegóły i szczególiki! Rewelacja po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wrażeniem! Jakby z kreskówki zwiały:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kapitalne są oba :) Świetnie zrobione ze wszystkimi detalami

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczęka mi opadła. Jak zwykle cuda! Oba są obłędne!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić czapkę z nausznikami?

Zawsze zaczynam od zrobienia nauszników, które robię jednocześnie. Czapka powstała z pojedynczej nitki włóczki Puchatka (100% anilana, 100 g/147 m).

Wykonanie:
Na druty 4 mm nabieram po 5 oczek + 2 oczka brzegowe. Cały czas pracujemy oczkami prawymi (ścieg francuski).

rząd 1:1 o.b., 5 o.p. 1 o.b.
rząd 2:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 3 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 7 oczek + 2 oczka brzegowe)
rząd 4:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 5 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 9 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 6:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 7 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 11 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 8:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 9 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 13 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 9-17: 1 o.b., 13 o.p. 1 o.b.

rząd 18:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 11 o.p., dodajemy jedno oczko, 1 o.p., 1 o.b.(mamy 15 oczek + 2 oczka brzegowe)

rząd 20:1 o.b., 1 o.p., dodajemy jedno oczko, 1…

Jak zrobić rękawiczki z pięcioma palcami?

Oddając kiedyś płaszcz do szatni, zobaczyłam na dłoniach nieznajomej dziewczyny kremowe rękawiczki z motywem, którego nie potrafię teraz w całości odtworzyć. Pamietam jednak, że pani obsługująca mnie i nieznajomą również nie kryła zachwytu nad tym arcydziełem. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę potrafiła stworzyć coś podobnego.     Mijały miesiące, a rękawiczki na trwałe wbiły się w moją pamięć. Uznając jednak ich wykonanie za zbyt trudne, nawet nie podejmowałam próby nauki.     Aż nadszedł czas, gdy Zielona Dusza podsunęła mi książkę o robótkach z opisem pracy nad rękawiczkami. Wtedy stworzyłam plan. W czasie gdy ja przeszukiwałam stare zbiory włóczki, Pan X odwiedzał pasmanterie w celu zakupu odpowiednich drutów.  Zaopatrzona we wszystkie potrzebne sprzęty, a także obawę zasiadłam do pracy. I zakochałam się w tym dzierganiu...   Kremowe rękawiczki to już kolejna para, która wyszła spod mojej reki. Została stworzona na specjalne zamówienie mojej Rogatej Bratniej Duszy.

RĘK…

Jak zrobić czapkę z motywem warkocza - instrukcja.

CZAPKA Z MOTYWEM WARKOCZA


Materiały: - 100 gram, włóczka Kotek, 100 % akryl, 300 m / 100 g,  50 w kolorze khaki (zgniła zieleń) i  złotej (musztardowa) - druty 5,5 mm, - igła, - nożyczki,
Wykonanie: 1. Na druty nabieramy nitką podwójną 60 oczek + 2 oczka brzegowe i przerabiamy 8 rzędów ściągaczem pojedyńczym.

2. Zmieniamy włóczkę na musztardowąi przerabiamy dziewiąty rząd oczkami prawymi, wyrabiając z każdego oczka lewego dwa prawe. Tym sposobem liczba oczek zwiększa się do 90 (+2 oczka brzegowe). Zawsze stosuję ten zabieg, jeśli wprowadzam warkocze do wzoru, ponieważ moje włóczkowe warkocze zmniejszają obwód czapki. 

3. W 10 rzędzie przerabiam oczka następująco (lewa strona czapki): *12 oczek lewych, 6 oczek prawych*, ten schemat powtarzam do końca rzędu.  W mojej czapce zastosowałam warkocze na 12 oczek prawych, które będą biegły z prawej strony czapki, dlatego gdy jestem na lewej stronie czapki muszę te oczka przerobić jako lewe. W mojej czapce będzie 5 warkoczy.

4. W 11 rzędziekrzyżujem…