wtorek, 8 sierpnia 2017

Czapka z warkoczami dla opornych czyli jak nie martwić się redukowaniem oczek


   Ile razy martwiło was w jaki sposób redukować oczka, aby czapka nie straciła na swoim wyglądzie? Ja za każdym razem zastanawiam się jak przebrnąć przez ten etap. Wymaga on czasem sprytu i kilku prób. A Przerobilam już kilka metod.  W zależności od ilości nabranych oczek redukowałam 8, 12 lub 16 oczek w co drugim okrążeniu. Tym razem zdecydowałam się na szybszą metodę. Skupiłam się na zredukowaniu oczek w dwóch ostatnich rzędach.  Za każdym razem zmniejszałam  ich liczbę o połowę. Zdecydowałam się na prostą czapkę ozdobioną wzorem szerokiego warkocza. Prezentowany warkocz wprowadzilam już kiedyś do swetra.


WZÓR WARKOCZA NA 12 OCZEK PLUS DWA OCZKA LEWE OTACZAJĄCE (razem 14 oczek)
powtarzać rzędy 1-128 komentarzy:

 1. Śliczna czapka.
  Pozdrawiam
  D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna czapa, lubię warkocze w tego typu robótkach.
  Redukowanie oczek w czapce robię różnymi metodami, to wszystko zależy od wzoru. Już też doszłam do wprawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak, ja też często miewałam z tym problem. Warkocz piękny, chyba go wykorzystam w swojej czapce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dawno nie robiłam żadnych warkoczy, pora to nadrobić :). Co do redukowania oczek to ja zawsze robię "na czuja" czyli gubię co któreś oczko, ale nie mam żadnego opracowanego schematu. I co dziwne, prawie zawsze trafię :D. Pozdrawiam serdecznie :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wyszła ta czapka! Też mnie zawsze nurtuje, jak redukować te oczka. Twoja instrukcja jest bardzo pomocna.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ŚLiczna ta czapka, ale wygląda na dość trudną do zrobienia! Ja się natknęłam ostatnio w internecie na fantastyczny sklep z włóczkami i zrobiłam sobie cały zapas. Teraz szukam inspiracji bo jesień i zima już za rogiem :) Zostawiam Wam link do sklepu jakbyście szukały czegoś fajnego dla siebie :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń