sobota, 3 marca 2018

Szydełkowe zabawki - królik i pingwinek


  Raz na jakiś czas zamieniam druty na szydełko. Zazwyczaj ta zabawa owocuje zdobyciem nowych umiejętności. Do tej pory umiałam wykonać jedynie słupek, półsłupek i oczko ścisłe. Próbowałam dodawać oczka (z sukcesem) i je redukować (nieudolnie). 
  Przyznam, że w kwestii niektórych umiejętności poczyniłam postępy. Niestety oczko tunezyjskie to dla mnie zagadka. Wprawdzie rozumiem zasadę jego powstawania, ale wykonane przeze mnie wygląda niechlujnie. Dlatego zamiast wykonywać oczka tunezyjskie (brzuszek królika i pingwinka oraz twarz pingwinka) sięgnęłam po druty. Jedyne o czym należy pamiętać zamieniając szydełko na druty to liczba rzędów. Wybierając druty zwiększyłam liczbę rzędów dwukrotnie. 

Różowa marchewka  Wykonując szydełkowy pęczek (stopy pingwinka) i bąbelek (ogon królika) posiłkowałam się filmami na YouTube.

  Maskotki powstały na podstawie wzorów z "So CRAFTY". Zestawy zawierają szydełko, włóczkę w niezbędnych kolorach (takich jak na opakowaniu), igłę dziewiarską, nici do wyszywania drobnych elementów, wypełnienie oraz instrukcję wykonania maskotek w języku angielskim. W celu sprawdzenia poprawności wzorów wykonałam maskotki z zupełnie innych włóczek. Tak powstał różowy królik (zamiast brązowego) oraz szary pingwinek (zamiast turkusowego). Włóczki starałam się tak dobierać, aby powstały estetyczne i spójne kolorystycznie maskotki.

  Królik jest szczególnie urokliwy z powodu  cieniowanej włóczki BABYSPOT (kolor 358, 50 g, 100 % akryl). Z tej samej włóczki wykonałam sukienkę (klik) oraz bolerko z długim rękawem (klik). Wydaje mi się, że o wiele ciekawiej wygląda ta włóczka w pracach szydełkowych niż w tych wykonanych na drutach. 

Bombelkowy ogon królika  Ważną rolę w przypadku tych maskotek odgrywają dodatki. W przypadku królika jest to marchewka, a w przypadku pingwinka obręcz. Zdecydowanie korzystniej wyglądają maskotki wykonane szydełkiem niż te na drutach. Mają swój szczególny urok.


  We wzorze pingwinka odkryłam tylko jeden błąd, a we wzorze królika dwa. Mimo wszystko wole chyba szydełkować z zagranicznych instrukcji niż z polskich. Wszystkie moje dotychczasowe szydełkowe prace powstały z obcojęzycznych instrukcji. W przyszłości chciałabym stworzyć szydełkowa maskotkę Pingu. 

8 komentarzy:

 1. Podoba mi się to połączenie drutów i szydełka.
  Wyszły bardzo sympatyczne maskotki.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo udane maskotki. Połączenie szydełka i drutów wygląda bardzo oryginalnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super maskotki - miałam podobne pudełeczka w rękach ale nie odważyłam się je zakupić - Chyba brak wiary we własne siły,pełen podziw dla Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite maskotki, bardzo mi się podobają. Bardzo urocze, pięknie wykonane. Podziwiam talent. :)

  Pozdrawiam, miłego dnia. :)

  OdpowiedzUsuń