środa, 4 grudnia 2019

Długi szalik ściegiem francuskim


 Mój kolejny zaległy twór. Szalik powstawał z przerwami około rok. Ponieważ założyłam, że nigdy nie opuści mojej szafy był już nawet przeznaczony do oddania. Czekał w worku, aż ten zostanie zapełniony, ponieważ jednak proces ten przebiegał bardzo wolno, zdołałam go ocalić. Podobnie zresztą jak czapkę, która była już pokazywana na blogu, oraz rękawiczki, które jeszcze nie miały swojej premiery.


  Cały szalik powstał z nitki podwójnej, prawdopodobne na drutach 5,5 mm. Zaczęłam od tworzenia części melanżowej, w której połączyłam wielobarwną nitkę z szarą włóczką. Dzięki temu powstał przygaszony melanż. Następnie zrobiłam jedną z szarych części. Po tym etapie założyłam sobie, że dokupię włóczkę melanżową i z niej stworzę trzecią część szalika.


Niestety, włóczki nie udało mi się dokupić, a wymiary szalika, które osiągnął do tego momentu, nie pozwalały mi się nim cieszyć. Zrezygnowana pochowałam wolne nitki i zakończyłam pracę. Oczywiście po pewnym czasie, włóczka się pojawiła, ale ja nie zamierzałam już eksperymentować. Aż do czasu.... Sprułam czapkę i zyskałam nowy budulec. Szary. Wpadłam więc na pomysł, że skoro szalik miała się składać z trzech części, to nadal może tak być, z tym, że zamiast przygaszonej melanżowej części, uzyskam szarą.


   Nie chciał jednak już nic pruć. Wbijam się więc w pierwsze oczka szalika, nabrałam wymaganą ilość i dorobiłam brakujące fragmenty.
   Mój szal osiągnął chyba dwa metry długości. Prawdopodobnie liczę na srogą zimę.


1 komentarz:

  1. Wygląda bardzo fajnie 🤗🤗🤗🤗
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń