niedziela, 26 stycznia 2020

Rękawiczki z jednym palcem

Tak wiele pomysłów... 

  Rękawiczki należą do moich ulubionych robótek na drutach. Wśród tych, które zrobiłam do tej pory były ozdobione wzorami norweskimi, warkoczami, bąbelkami. Przerabiałam je z szalików, swetrów, czapek, a moje pierwsze rękawiczki powstały z oczek przekręcanych (przyznam, że nie był to zamierzony efekt).
  Dlaczego rękawiczki należą do moich ulubionych robótek? Jednym z wielu powodów jest szybkość ich wykonania. Przy dobrej organizacji czasu potrafię wykonać je w ciągu jednego dnia, przy złej praca przeciąga się do tygodni (do takiej robótki już ciężko powrócić). Mimo że praca przy rękawiczkach wymaga użycia kilku drutów, technika ta nie jest trudna do opanowania. Pozwala to unikać szycia, a jak dla mnie jest to cudowne rozwiązanie. 
   Ściągacz robiony w okrążeniach zawsze wygląda estetycznie. W przypadku tych rękawiczek zdecydowałam się na krótki ściągacz, efektownie wygląda również ściągacz wywijany. Zastanawiałam się kiedyś nad zrobieniem rękawiczek pozbawionych ściągacza, jednak zdecydowanie zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Moje rękawiczki ozdobiłam wzorem warkoczowym, który od lat należny do mich ulubionych. 
  Rękawiczki robię najczęściej na drutach 4 mm lub 4,5 mm. Decyduję się również na nitkę podwójną włóczki, dzięki czemu uzyskuję grupy splot. 
  Dziś zabieram się do kontynuowaniu pracy nad sweterkiem. Dzierganie przebiega bardzo wolno, ponieważ wybrałam cienką włóczkę i druty w małym rozmiarze. Musze więc uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości i nawet nie biorę pod uwagę możliwości prucia. Marzę już jednak o momencie w którym skończę ten pracochłonny projekt i będę mogła sięgnąć po szybszą robótkę.
  W tym roku postanowiłam skupić się na tworzeniu swetrów. Następny w kolejce będzie zapewne prosty bez zbędnych ozdobników, wykonany z cieplutkiej wełny. Już kusza mnie druty, aby nabrać oczka na ten nowy projekt. Powstrzymuje mnie jednak fakt, że mój czerwony sweterek miał być bazą, na podstawie której będę wykonywać kolejne. Czuję, że niebawem będę miała kilka niedokończonych projektów :).

Fragment rękawa

3 komentarze: