Szydełkowa maskotka - Mały Smok


 
  Maskotka powstała na podstawie wzoru ze strony projectarian.com. W swoim projekcie wykorzystałam podwójną nitkę włóczki Knitting Fever Painted Desert 100g/400 m, 100 % wełna i końcówki innych włóczek. Zdecydowałam się na szydełko 2,5 mm, aby stworzyć jak najciaśniejszy splot. 

   Każdy etap pracy rozpisywałam osobno na kartkach, ponieważ nie lubię pracować z wzorem umieszczonym bezpośrednio na monitorze jakiegokolwiek elektronicznego urządzenia. Preferuję skreślenia, własne pismo i dużo bazgrolenia, niemożliwego czasem do odczytania . 


  Pracę rozpoczęłam od stworzenia głowy smoka, a następnie tułowia. Stwierdziłam, że stworzenie głównych elementów maskotki zmotywuje mnie do szybkiej pracy i ukończenia jej w jak najkrótszym terminie, a uwierzcie mi czas mnie gonił. Dużo czasu poświęciłam na wydzierganie ogona i skupienie się na niezgubieniu znacznika. 


  Nadszedł tez czas na stworzenie zdublowanych elementów, które niestety wpędzają w rutynę. Tak z lekkim dąsem powstawały uszy, nogi przednie i tylne, małe elementy i oczy. 
  Świadomie zrezygnowałam z pancerza i nozdrzy (nie wyglądały dobrze w moim wykonaniu).  

Komentarze

 1. Jaki śliczny! Nie znam tej włóczki, ale kolor ma bardzo interesujący, pomimo, że nie lubię fioletu. Ciasne szydełkowanie bardzo korzystnie wpływa na wygląd maskotek.
  Mnie też nużą części, które muszą powstać podwójnie. Jeszcze pół biedy ręce i nogi, czy łapki, ale oczy i uszy... A najgorsze jest później zszywanie tego wszystkiego, dlatego bardzo rzadko robię maskotki.
  Twój smok jest cudny! Dobrze, że Ci się chciało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak zszywanie to jeden z tych elementów wykonania maskotek za którym nie przepadam. Potrafię pruć kilka razy i ponownie zszywać.

   Usuń
 2. świetnie wyszedł - idealny kumpel z niego będzie ;-) bardzo fajne kolorki dobrałaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieniowane włóczki piękne podkreślają szydełkowy splot.

   Usuń
 3. świetny ten smok - ta fioletowo-fuksjowa włóczka jest piękna! idealna dla smoka :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza