Trójoki Monster


 Czas na kolejny z serii niedokończonych projektów. Ten należy do kategorii moich ulubionych, mimo że, długo był odkładany na później - trójki potwór. Urzekł mnie nie tylko kolorystyką, ale też kształtem.  W tym przypadku prace wykończeniowe polegały na  stworzeniu powtarzalnych elementów czyli żółtych kropek. 

trójoki monster
Maskotkę wykonałam na podstawie instrukcji zamieszczonej w zestawie (klik)

Zalety zestawu:
Zawartość. W środku znajdziemy włóczkę, szydełko, wypełnienie, instrukcje i igłę czyli tak naprawdę wszystko co jest nam potrzebne do wykonania maskotki. Niestety włóczka dołączona do zestawu jest słabej jakości.
 Bajeczna kolorystyka włóczki. Wprost nie mogłam sobie wymarzyć piękniejszego połączenia barw. Chłodna mięta spotyka się z morską zielenią okraszoną ciepłym słońcem. 
 Instrukcja nie obarczona błędami
Wady zestawu:
 Plastikowe szydełko. Gdyby nie dbałość o środowisko już dawno wylądowałoby w koszu. Nie potrafiłam nim przerobić nawet kilku oczek. Jedyną jego zaletą jest piękny, miętowy kolor. Mam nadzieję że posłuży mi do projektu nie związanego z szydełkiem.
 Jakość włóczki. Nie ma nic gorszego niż tworzenie z włóczki o różnej grubości nitki. Zdecydowanie musiałabym zmieniać co jakiś czas szydełko aby móc się dopasować do kapryśnej nitki. Owocowało by to maskotką o różnych rozmiarach poszczególnych fragmentów ciała. 
Kilka wpisów wcześniej pokazywałam Potworka wykonanego z podobnego zestawu. Tam również wspomniałam o wadach i zaletach zestawu. Zapraszam do zapoznania się z wpisem o różowym Monsterze z pierwszego zestawu (klik) 

lista niedokończonych projektów 

  1. Melanżowy kocyk z ażurowymi listkami - wymaga napięcia i powciągania nitek.
  2. Melanżowy kocyk z wzorem perłowym i rombami - wymaga napięcia i powciągania nitek.
  3. Melanżowy kocyk z wzorem francuskim, perłowym i warkoczowym - wymaga napięcia, powciągania nitek i obrobienia brzegów.
  4. Szary kocyk z wzorem z oczek zdejmowanych - wymaga napięcia i powciągania nitek.
  5. Miętowy kocyk z bąbelkami - ten kocyk jest na etapie powstawania. Wymaga jeszcze wiele godzin pracy.

       ✔ Trójoki szydełkowy monster brakuje kilku żółtych kropek
       ✔ Szydełkowa lalka Sleepydoll  brakuje oczu.

1 komentarz:

  1. Przepiękne są te potworki! Urocze, mają piękne kolorki i gdyby tak stworzyć ich kilka - mogłyby siedzieć w jednym kąciku w pokoju i stanowić wyjątkową dekorację :)

    OdpowiedzUsuń