DIY domek wiedźmy

 Zabrałam się za projekt domku z kartonu, a następnie stworzyłam całe otoczenie. Wykorzystałam wiele różnych materiałów, które przedstawię poniżej. Zacznę od przedstawienia samego domku, ponieważ od niego cała historia się zaczęła. 

Kartonowy domek
Wybrałam kilka tekturowych opakowań, które miały wylądować w koszu i stworzyłam ściany z otworami na drzwi i okna. Następnie nakleiłam  dach i  tekturowe dachówki o nieregularnych kształtach. Ściany obkleiłam chusteczkami higienicznymi, które rozdzielałam na pojedyncze warstwy. Gdy cała konstrukcja wyschła pomalowałam ją mocną kawą. Drzwi stworzyłam z pojedynczych pasków kartonu, które porysowałam długopisem, dzięki temu po pomalowaniu kawą, imitowały drewno. Jedno z okien zabiłam "deskami", dwa pozostałe zyskały plastikowe szyby, przez które ktoś spogląda.Mech
Do stworzenia tego elementu wybrałam gąbki do mycia naczyń. Namoczyłam je w wywarze z kawy i herbaty. Po wyschnięciu część starłam na tarce o cienkich oczkach, a część porwałam na drobne elementy.


Drzewko z huśtawką
Stworzyłam je z fragmentów gałęzi i ozdobiłam trójkątami z wstążki. Na huśtawce przykleiłam czaszkę.


Płotek
Powstał z wykałaczek i sznurka. Całość ozdobiła czaszkami i fragmentami szkieletów. Wszystkie elementy pochodzą z bransoletki, którą rozbroiłam na drobne elementy. Wyszło zdecydowanie taniej niż kupienie każdego elementu osobno. 


Palenisko z garnkiem.
Podobnie jak płotek powstało z wykałaczek. Garnek stworzyłam z pojemnika po farbach, który wypełniłam brokatowym klejem.


Dodatkowe elementy. 
Część dekoracji to makaron w kształcie dyni. Dodałam również miotłę przy drzwiach oraz plastikowe pająki i węże. 9 komentarzy:

 1. Fantastyczny!!! I pomysł, i wykonanie! Jestem zachwycona! 👍👍👍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonanie tego domku pozwoliło mi poznać nowe techniki. A malowanie kawą będzie chyba jedną z moich ulubionych.

   Usuń
 2. Cywilizacja śmierci???

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycający! Wszystkie detale są świetnie dobrane. Trudno oderwać oczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, dopieranie wszystkich detali zajęło mi trochę czasu, ale czego się nie robi, aby spełnić własne oczekiwania :) Zapewne kolejny domek zrobiłabym w inny sposób, ale póki co ten jest idealny.

   Usuń
 4. Wow, ale się napracowałaś! Efektowna dekoracja!
  I zero waste przy okazji :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię projekty w których mogę wykorzystać makulaturę lub plastik. Daje to tak wiele możliwości, bez zbędnego kupowania kolejnych rzeczy.

   Usuń
 5. Rewelacjny Strachy na Lachy! Szczegóły są cudne. Oj napracowałaś się.
  Dynie z makaronu... świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Makaron okazał się rewelacyjnym zakupem, z części powstał obiad, a z części dekoracje :)

   Usuń