Szydełkowy kosz podejście drugie


  Zanim powstał ten kosz, który nie do końca trzyma formę, podjęłam kilka prób, za każdym razem wybierając inny numer szydełka. Spędziłam trochę czasu nad rozwikłaniem tajników tworzenia tego rodzaju udziergów, ale nadal szukam wzoru i splotu idealnego. Mam niestety nieznośną tendencję do robienia coraz luźniejszych oczek w trakcie tworzenia wysokości kosza. 

szydełkowe próby

Próba nr 1: szydełko 7 mm
Próba nr 2: szydełko 8 mm
Próba nr 1: szydełko 6 mm i 7 mm

Ostatecznie wybrałam szydełko 6 mm i 7 mm.5 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że nie bez kozery do tworzenia szydełkowych koszy używane są przede wszystkim sznury bawełniane z rdzeniem poliestrowym - dzięki temu uzyskuje się względny balans między miękkością, a stabilnością formy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I teraz wszystko stało się jasne. A ja wciąż myślałam, że w zły sposób przerabiam oczka. Następnym razem, jeśli jeszcze pokuszę się o wykonanie kosza, wybiorę proponowany przez ciebie materiał :)

   Usuń
 2. Życzę wytrwałości w dalszym ogarnianiu tematu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba najlepiej do koszyków sprawdzaja się sznurki bawełniane ewentualnie T-shirt yarn - najlepiej trzymaja kształt chociaż ręce bolą przy ich robocie.

  Ale ten co zrobiłaś jest fajny, taki rustykalny, ma "farmhouse look" i wcale nie musi byc równy ;) mnie sie podoba, fajny melanż kolorów i pomieści wiele motków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się składa, że mam T-shirt yarn w pięknym szarym kolorze. Myślę, że musi tylko doczekać do odpowiedniej chwili. Te kosze zdecydowanie za dużo pochłaniają mojego czasu, odciągając od ważnych projektów.

   Usuń